poniedziałek, 11 stycznia 2016

Jak dbać o drewniane ringi - kilka ważnych zasad

Ten post skierowany jest dla wszystkich, którzy zakupili moje ringi, bądź dla tych którzy noszą się z takim zamiarem i zastanawiają się jak dbać o tego typu biżuterię :)

*

Kocham drewno, ale nic nie jest wieczne, nawet metal i diamenty :) Wszystko ma swój czas życia.

Żyjemy tu i teraz i zgodnie z tą zasadą tworzę. Zdejmij swój drewniany pierścionek i poświęć chwilę na zastanowienie się dlaczego akurat ten materiał wybrałeś. Jest ciepły, lekki, przyjemny lecz przede wszystkim żywy. Mówi Ci o tym, byś dbał o to co jest w tej chwili, co jest przed Tobą, pamiętał o samej esencji istnienia. Drewno przypomni Ci o tym ilekroć na nie spojrzysz.


Byś mógł cieszyć się dłużej jego pięknem stworzyłam listę, która pomoże Ci unikać działań i czynników, które mogłyby go uszkodzić.

Kiedy zdejmować drewniany pierścionek?


1. Gdy zmywasz naczynia, myjesz ręce lub bierzesz prysznic lub kąpiel.
Przede wszystkim mydło bądź płyn, którego używasz może pozostawiać osad (to samo tyczy się metalu, który może się odbarwić).  
Pozostałości mydła mogą wchodzić w zakamarki pomiędzy kamień a drewno w pierścionkach tego typu


Oczywiście sporadyczne zamoczenie pierścionka podczas mycia rąk nie powinno go uszkodzić, ale radzę być sumiennym pod tym względem i go regularnie zdejmować.

2. Gdy pływasz w basenie/rzece/jeziorze.
Przed kąpielą w basenie należy bezwzględnie zdjąć pierścionek. Chlor to taka paskudna substancja chemiczna, która potrafi uszkodzić każdą biżuterię, bez względu na to z jakiego materiału jest wykonana.  
Kolejnym argumentem przeciwko pływaniu z ringiem jest obkurczanie się palców przez zmniejszenie temperatury ciała - możesz zgubić ulubiony pierścionek.
 
3. Gdy sprzątasz i używasz chemii.
Jest rzeczą oczywistą, że podczas tego typu domowych rytuałów należy zdjąć każdą biżuterię z rąk. Środki czyszczące często zawierają amoniak lub wybielacze, które mają drastyczne działanie na metal, kamienie i przede wszystkim drewno. 

4. Gdy Twoja praca związana jest z używaniem narzędzi lub maszyn, a także gdy masz kontakt z substancjami ściernymi (papier ścierny czy zwyczajny piasek).
W tej sytuacji łatwo możesz porysować powierzchnię obrączki/pierścionka, straci na wyglądzie i prawdopodobnie potrzebna będzie jego renowacja.

Jeśli zastosujesz się do moich rad, możesz cieszyć się drewnem na palcu wiele lat.
Pamiętaj, że jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz renowacji skontaktuj się ze mną, coś zaradzimy :)

PozdrawiamBrak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka