środa, 21 października 2015

THE BEGINNING

Miło mi Ciebie gościć, mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.
Na początku opowiem Ci kim jestem i dlaczego robię to co robię :)

Mam na imię Justyna i tworzę obrączki z drewna (w 100% ręcznie).
Powiesz "Z drewna? Pierwsze słyszę..."
Tak, dobrze słyszysz (tudzież widzisz) :) 

Jak powstają?
Tworzę je metodą bentwood, polegającą na gięciu drewna (a właściwie cienkiego forniru) na gorąco w formie. Jest on klejony na ryglu o średnicy odpowiadającej rozmiarowi, następnie obrączka jest formowana, szlifowana, wykańczana i polerowana –
- wszystko wykonuję ręcznie. To bardzo czasochłonny i skomplikowany proces wymagający dużej dozy cierpliwości.
Jednak pomimo tego, że z natury cierpliwa raczej nie jestem, jest to coś co mnie napędza i uskrzydla. Uwielbiam tworzyć nowe modele obrączek, sięgać do różnych ciekawych materiałów, eksperymentować z wieloma gatunkami drewna, poznawać minerały.
Chciałam pożegnać monotonię, stereotypowe myślenie - a bodźcem który mnie ukierunkował była zwyczajna alergia na nikiel.

Kocham etap powoływania do życia kawałka sztuki użytkowej. Kocham widzieć jak z czegoś nieokreślonego, z małych elementów niczym się na pierwszy rzut oka nie wyróżniających powstaje coś wspaniałego, namacalnego. Dlatego tak cenię sobie wszelkie rzemiosła  tradycyjne takie jak stolarstwo, kowalstwo, garncarstwo, snycerstwo, kaletnictwo i wiele innych, często zapomnianych dziedzin.

Zanim się określiłam w tym kierunku, podążałam drogą stolarstwa oraz pirografii, i nadal nie zamierzam z tego rezygnować. Zresztą wieloma dziedzinami rzemiosła się interesuję i wielu rzeczy próbowałam. Rysunek, fotografia, obróbka graficzna zdjęć.... Wszystko to praktykuję w tzw. "międzyczasie" ;)
Dużo musiałam się nauczyć (w zasadzie ciągle się uczę – to niekończący się proces), dużo czytać, dużo próbować, wiele błędów popełnić. Jestem perfekcjonistką, bardzo surową wobec siebie i dążę do tego by spod moich rąk zawsze wychodziło coś wyjątkowego.


Co mnie inspiruje?
Oczywiście NATURA :)


Dlaczego blog?
Chcę podzielić się tym co robię, co mnie inspiruje, napędza. Przelać swoje wizje za pomocą słów i obrazów.

Tyle na początek.
Pozdrawiam.


2 komentarze :

 1. Witaj :)
  Dziękuję za komentarz u mnie, bo dzięki temu trafiłam TU :) Twoje prace podziwiam od pewnego czasu na instagramie (a wczoraj oglądałam na DaWanda) i jestem absolutnie oczarowana tym co tworzysz :) Na pewno kiedyś się skuszę na taką cudowną obrączkę (choć trudno się zdecydować, która jest najładniejsza :D )
  Pozdrawiam i powodzenia w blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie :)
   Kiedyś blogowałam troszkę, z braku czasu zaprzestałam, a teraz postanowiłam do tego wrócić (mimo że czasu mam 2 razy mniej ;) ).
   Pozdrawiam !

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka