czwartek, 22 października 2015

WYRAŹ SIEBIE - KEEP IT WOODY

Biżuteria jest sposobem na wyrażenie siebie. 
Staramy się poprzez styl ubierania, bądź symbolikę drobiazgów jakimi są pierścionki, wisiory czy kolczyki powiedzieć jak najwięcej o sobie. Pokazujemy jacy jesteśmy i co jest dla nas ważne. Jakie wyznajemy wartości. Chcemy wyróżniać się z tłumu.

Nie lubimy monotonii, coraz więcej z nas przestaje myśleć stereotypowo.
 
Przyjęło się, że złoto uważane jako symbol boskości, niezniszczalności, wieczności i stałości jest najbardziej odpowiednim materiałem na obrączki ślubne.

źródło

Zapominamy, że kruszec ten reprezentuje również chciwość, degradację, pokusy i zdrady. Dla złota zabijano, okradano. To pozorny symbol stabilności, który wielu ludzi pociągnął na dno. I wcale nie jest taki niezniszczalny :)

Wyjdźmy poza ramy. Rozejrzyjmy się i zboczmy z utartych szlaków.

Co jest dziś istotne (czy też modne)?
Proekologia. Czyli wszelkie działania sprzyjające zachowaniu równowagi w przyrodzie.
Poczucie współistnienia z Naturą jest ważne w dzisiejszym "pędzącym" świecie. Żyjmy więc z nią w harmonii, a będziemy szczęśliwsi.

Prostota i ponadczasowe piękno drewna, jego ciepło jak najbardziej przemawia za tym, żeby nadać swemu życiu tej nutki naturalności i delikatności w szorstkim jak papier ścierny świecie.
Drzewo jest symbolem życia, siły, długowieczności, miłości, nadziei, ciepła, młodości, energii, odradzania się. Drzewo ciągle żyje. Nawet po przetworzeniu na przedmiot, oddycha. Od zarania dziejów było ważne dla ludzi na całej Ziemi, w każdym czasie, regionie geograficznym, religii czy mitologii. Jego korona dotyka nieba, a korzenie sięgają głęboko. 

źródło

źródło

Pozostaję wierna dla tych starożytnych idei. Dlatego m.in. stworzyłam Nordwood Rings. Drewniane obrączki i pierścionki są unikalne i niepowtarzalne, ponieważ nie ma drugiego takiego samego kawałka drewna czy kamienia. Dla tych, którzy szukają ekologicznych rozwiązań (bądź mają alergię na nikiel) są dobrą alternatywą. Można je łączyć z każdym rodzajem kamienia czy minerału lub metalem. To sztuka użytkowa o wielkim znaczeniu dla tego kto ją ze sobą nosi :)


 Pozdrawiam,

   

2 komentarze :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka